NATURAL WEALTH Калциум, магнезиум и витамин Д директ, 20 кесички

NATURAL WEALTH Калциум, магнезиум и витамин Д директ, 20 кесички
397,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046349C
favorite_border

Опис на производот

Калциум, магнезиум директ и витамин Д - за цврсти коски и мускули.

  • 3 во 1 формула
  • Се растопува директно во уста
  • Со вкус на пеперминт
  • Со шеќер и засладувач
  • Калциумот е потребен за одржување на нормални коски
  • Магнезиумот придонесува за нормална функција на мускулите
  • Витаминот Д придонесува за нормална апсорпција / искористување на калциумот и фосфорот

Пакување: 20 кесички.

Содржина

Состав:

Една (1) кесичка содржи:     

    %ПДВ*
Калциум 600 мг 75
Магнезиум 300 мг 80
Витамин Д 5 мкг 100

*препорачано дневено внесување

Состојки: калциум карбонат, декстроза, магнезиум оксид, арома на пеперминт, средство против згрутчување: магнезиумови соли на масни киселини, засладувач: аспартам, холекалциферол, засладувач: ацесулфам К. Содржи извор на фенилаланин.

Начин на употреба: една (1) кесичка на ден. Содржината на кесичката се зема директно во уста, се остава да се растопи и се голта.
Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се