NATURAL WEALTH Магнезиум 250 мг, 100 таблети

NATURAL WEALTH Магнезиум 250 мг, 100 таблети
703,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
000337C
favorite_border

Опис на производот

Магнезиумот е важен активатор на бројни ензими и двигател на огромен број метаболички процеси во организмот како:

  • За намалување на заморот и исцрпеноста
  • За регулирање на транспортот на калциум
  • Неопходен за електролитна рамнотежа
  • Неопходен за нормален енергетски метаболизам
  • За нормално функционирање на нервниот систем
  • За нормална мускулна функција
  • За нормална ментална функција
  • За одржување на здрави коски

Пакување: 100 таблети

Содржина

Состав: Една таблета содржи:     

  Една таблета  ПДВ*
Магнезиум      250 мг    67%

*препорачано дневно внесување                          

Состојки: полнител (микрокристална целулоза), целулозна гума, средство против стврднување: силициум диоксид, растителен магнезиум стеарат, средство за глазирање: хидроксиметилпропил целулоза, триацетин, малтодекстрин, полиоксиетилен сорбитан моноолеат, боја: титаниум диоксид.

Не содржи: глутен, вештачки ароми или засладувач, конзерванси, шеќер, скроб, млеко, лактоза, соја, пченица, квасец, риба и натриум.

Производот е погоден за вегетаријанци.

Употреба: За возрасни, по една (1) таблета на ден, најдобро заедно со оброкот.
Предупредување: ако сте бремени, доите, земате други лекови или имате било какoв медицински проблем, консултирајте се со Вашиот лекар.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се