NATURAL WEALTH Магнезиум 350 мг + витамин Ц, 20 шумливи таблети

NATURAL WEALTH Магнезиум 350 мг + витамин Ц, 20 шумливи таблети
316,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
010803C
favorite_border

Опис на производот

Магнеиум 350 мг + витамин Ц

  • Со засладувач
  • Магнезиумот и витамин Ц придонесуваат во намалување на заморот
  • Магезиумот придонесува за нормална функција на мускулите и на нервниот систем

Пакување: 20 шумливи таблети                    

Содржина

Состав:

Една шумлива таблета содржи:

                                         ПДВ*
Магнезиум   350 мг         93%
Витамин Ц  100 мг         125%

*препорачано дневно внесување

Сотојки: магнезиум карбонат, Л-аскорбинска киселина, киселина: лимонска киселина, трикалциум фосфат, малтодекстрин, пченкарен скроб, регулатор на киселина: натриум хидроген карбонат, арома на лимон, засладувач: натриум цикламат, натриум сахаринат; боја: бета каротен.
 

Употреба: Една (1)шумлива таблета на ден, растворена во чаша вода (2.5 дл).
Свежо припреманиот напиток веднаш да се испие.                                              

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се