NATURAL WEALTH Магнезиум директ 375 мг + Б + Ц, 20 кесички

NATURAL WEALTH Магнезиум директ 375 мг + Б + Ц, 20 кесички
265,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
030517C
favorite_border

Опис на производот

Магнезиум Директ + витамин Б + витамин Ц

 • Против замор и исцрпеност
 • Подобро здравје на мускулниот и нервниот систем
 • Со вкус на портокал и лимон

Пакување: 20 кесички.                            

Содржина

Состав:

 1 кесичка содржи:

 • Магнезиум 375 мг
 • Витамин Ц 80 мг
 • Витамин Б1 1,1 мг
 • Витамин Б2 1,4 мг
 • Витамин Б3 (ниацин) 16 мг
 • Витамин Б5 (пантотенска киселина) 6 мг
 • Витамин Б6 1,4 мг
 • Витамин Б7 (биотин) 50 микрограми
 • Витамин Б9 (фолна киселина) 200 микрограми
 • Витамин Б12 (цијаноколабамин) 2,5 микрограми

Состојки: засладувач: сорбитол, магнезиум оксид, Л-аскорбинска киселина, киселина: лимонска киселина, никотинамид, средство против згрутчување: трикалциум фосфат, природна арома на портокал, калциум Д-пантотенат, средство против згрутчување: магнезиумови соли на масни киселини, арома, цијанокобаламин, рибофлавин 5-фосфат, природна арома на лимон, пиридоксин хидрохлорид, засладувач: аспартам, тиамин хидрохлорид, засладувач: сукралоза, ацесулфам К, фолна киселина, Д-биотин. Содржи извор на фенилаланин.

Употреба: една (1) кесичка на ден.

Содржината на кесичката се зема директно во уста, се остава да се растопи и се голта.

Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се