NATURAL WEALTH Мелатонин ретард, 30 таблети

NATURAL WEALTH Мелатонин ретард, 30 таблети
417,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
043179C
favorite_border

Опис на производот

  • За мирен и непрекинат сон
  • Формула со продолжено ослободување
  • Дејство во тек на 6 часа
  • Лабораториски тестирано

Мелатонинот придонесува за скратување на времето потребно за заспивање. Корисен ефект се постигнува со земање на 1 мг мелатонин пред спиење.

Мелатонинот придонесува за ублажување на субјективните чувства поврзани со промена на временски зони при патување со авион. Корисен ефект се постигнува со минимален внес од 0.5 мг мелатонин пред спиење во тек на првиот ден од патувањето како и во следните неколку дена по пристигнувањето.

 Пакување: 30 таблети

Содржина

Состав:

Една (1) таблета содржи:                                      

                               ПДВ*
Мелатонин 1 мг        /

*препорачано дневно внесување

Состојки: лактоза, засладувач - манитол, средство за зголемување на волуменот - калциумови фосфати, средство против згрутчување - силициум диоксид, стабилизатор - хидроксипропилметил целулоза, обвивка -(хидроксипропилметил целулоза, средство за полирање - шелак, микрокристална целулоза, естри на оцетна киселина моно и диглицериди на масни киселини), средство против згрутчување - поливинилпиролидон, магнезиумови соли на масни киселини, мелатонин, боја - титаниум диоксид.
 

Начин на употреба: Една (1) мини таблета на ден, 30 минути пред спиење со поголема колична на вода. Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Предупредување: Производот не е наменет за бремени жени, доилки и деца.
Немојте да возите после употреба на овој производ.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се