NATURAL WEALTH Омега 3-6-9, 60 капсули

NATURAL WEALTH Омега 3-6-9, 60 капсули
1.538,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
010805C
favorite_border

Опис на производот

  • Омега  3-6-9 риба, лен, пореч

Незаситените масни киселини ја намалуваат можноста за коронарна срцева болест, бидејќи тие ги намалуваат масните наслаги и го регулираат метаболизмот на холестерол, ја регулираат циркулацијата и го намалуваат високиот крвен притисок.

  • EPA и DHA придонесуваат за нормална функција на срцето
  • Резулатите се постигнуваат со дневен внес на EPA и DHA од 250 мг
  • ALA придонесува во одржување на нормалното ниво на холестерол во крвта

Пакување: 60 капсули

Содржина

Состав:

Една капсула содржи    

    ПДВ*
1. Витамин Е (како ДЛ-алфа токоферол ацетат) 3.3 мг α-ТЕ (5 ИЕ) 28%
2. Рибино масло 400 мг /
-обезбедува омега-3 масни киселини во форма на етил естри од кои: 200 мг /
- Омега - 3 Еикосапентаеноична киселина (EPA) 26.5 %  
- Омега - 3 Докосахексаеноична киселина (DHA) 17 % /
- Други масни киселини   /
3. Масло од органско ленено семе  400 мг /
типичен профил на масни киселини:    
- Омега - 3 Алфа-линоленска киселина (ALA)   45%
- Омега - 6 Линолна киселина 11%
- Омега - 9 Олеинска киселина 11%
4. Масло од семе на пореч 400 мг
типичен профил на масни киселини:    
- Омега - 6 Линолна киселина 35-42%  
- Омега-6 Гама-линоленска киселина (GLA)  19%  
- Омега-9 Олеинска киселина 14-20 %  

*препорачано дневно внесување 

Состојки: рибино масло, масло од органско ленено семе, масло од семе на пореч , желатин, растителен глицерин, дл-алфа-токоферол ацетат, природни мешани токофероли. Производот содржи состојки од риба (инчуни, скуша,сaрдина).

Производот не содржи: глутен, вештачки бои, ароми и засладувач, конзерванси, шеќер скроб, млеко, лактоза, пченица, квасец, школки. Не содржи натриум.

Начин на употреба: за возрасни една (1) до три (3) капсули на ден, во тек на оброк. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот.

Предупредување: Ако сте бремени, доите, земате било какви лекови, вклучувајќи лекови за разредување на крвта, планирате било каква медицинска или хируршка интервенција или имате било каква медицинска состојба пред употреба на производот задолжително консултирајте се со Вашиот лекар.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се