NATURAL WEALTH Соја лецитин 1200 мг, 100 таблети

natural wealth soya lecithin 1200mg food supplement 100 softgels soja lecitin
NATURAL WEALTH Соја лецитин 1200 мг, 100 таблети
958,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
000340C
favorite_border

Опис на производот

Лецитинот има извонредна важност во одржувањето на менталната свежина, концентрацијата и учењето, како и во борбата против мозочната старост. Лецитинот е позната липотропна материја – ги намалува мастите во крвта.

Наменет за:

  • Намалување на нивото на мастите во крвта
  • За лица со ревматски проблеми
  • За зачувување на менталната свежина кај повозрасни лица

Пакување: 100 таблети

Содржина

Состав:

Една (1) капсула, мека содржи            

                                         ПДВ*
Соја лецитин  1200 мг       /

*препорачано дневно внесување
 

Состојки: лецитин (соја), желатин, растителен глицерин.

Употреба: за возрасни една (1) капсула, мека на ден, најдобро со оброк.
Предупредување: ако сте бремени, доите или земате некои лекови Ве молиме да се консултирате со Вашиот лекар, пред употреба на производот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се