NATURAL WEALTH Турболакс плус, 15 шумливи таблети

NATURAL WEALTH Турболакс плус, 15 шумливи таблети
432,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
043959C
favorite_border

Опис на производот

TurboLax Plus

  • Подобрена формула
  • Лактитол Turbolax®Complex
  • Не предизвикува грчеви
  • Ја зголемува честотата на столицата
  • Извор на диетални влакна
  • Со засладувач

Лактитолот придонесува за нормална функција на дебелото црево преку зголемување на честотата на столицата. Корисен ефект се постигнува со земање на поединачна доза од 10 г лактитол на ден.

Препорачано:

  • За неправилно варење
  • За да постигнете помекa и почестa столица

Пакување: 15 шумливи таблети

Содржина

Состав: Три шумливи таблети содржат:                                                                                       

    ПДВ*
Лактитол Turbolax®Complex 10000 мг (10 г) /
Инулин 3343 мг (3,346 г) /
Магнезиум 375 мг 100%

*препорачан дневен внес

Состојки: лактитол, инулин, киселина - лимонска киселина, регулатор на киселост - натриум хидрогенкарбонат, магнезиум оксид, средство против згрутчување трикалциум фосфат, арома на лимон, засладувач – натриум сахарин.
 

Начин на употреба: Три (3) шумливи таблети се раствараат во 2.5 дл вода.
Растворот се пие свежо подготвен, најдобро навечер.
Производот е наменет за возрасни. Да не се надминува препорачаната дневна доза.
Прекумерна употреба може да има лаксативно дејство.
Додатоците на храна не треба да се користат како замена на разновидна исхрана.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се