NATURAL WEALTH Витамин Б6, 50 таблети

NATURAL WEALTH Витамин Б6, 50 таблети
559,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
047530C
favorite_border

Опис на производот

Витаминот Б6 50 мг е производ за:

  • Секојдневно надополнување на исхраната со витамин Б6  
  • Придонесува за нормален метаболизам на протеини, гликоген и хомоцистеин
  • Придонесува за нормален енергетски метаболизам, нормална функција на нервниот систем и нормална психичка функција, нормално создавање на црвените крвни клетки, нормална функција на имуниот систем, намалување на заморот и исцрпеноста и регуларање на хормоналната активност

Состојби на зголемена потреба од Витамин B6: дефицит на витамин Б6, алкохолизам, изгореници, инфекции, диета, мачнина за време на бременост, постари лица, терапија на акни и други кожни проблеми, предменструален синдром, вртоглавица, сидробластична анемија, невропатија,  радијациска болест.

Пакување: 50 таблети

Содржина

Состав:

Една (1) таблета содржи

- Витамин Б6 50 мг                                           

Состојки: средство за зголемување на волуменот - калциум карбонат, пиридоксин хидрохлорид, средство за зголемување на волуменот - микрокристална целулоза, стабилизатор - вкрстен ланец на натриум карбоксиметил целулоза, средство против стврднување - силициум диоксид, магнезиумови соли на масни кислени.         

Употреба: земете по една (1) таблета на ден, пожелно заедно со оброкот.                    

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се