NATURAL WEALTH Витамин Ц 500 мг, 100 таблети

natural wealth timed release vitamin C  500mg with bioflavonoids and wild rose hips food supplement 100 tablets
NATURAL WEALTH Витамин Ц 500 мг, 100 таблети
1.061,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
000257C
favorite_border

Опис на производот

  • Витамин Ц со продолжено ослободување
  • Со биофлавоноиди и дива шипка

Пакување: 100 таблети                         

Содржина

Состав:

Една таблета содржи:                                                         

    ПДВ*
Витамин Ц  500 мг 625%
Цитрус Биофлавоноиден Комплекс 25 мг /
Дива шипинка 16 мг /

*препорачано дневно внесување

Состојки: Л-аскорбинска киселина, средство за зголемување на волуменот - дикалциум фосфат, микрокристална целулоза, хидроксипропилметил целулоза; Цитрус Биофлавоноиден Комплекс Citrus spp. (кора), дива шипинка Rosa canina (плод); средство против стврднување - магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид, средство за глазирање- хидроксипропилметил целулоза, карнауба восок.
 

Производот не содржи: глутен, вештачки бои, ароми или засладувачи, конзерванси, шеќер, скроб, млеко, лактоза, соја, пченица, квасец, риба. Не содржи натриум.

Употреба: За возрасни, по една (1) обложена таблета на ден, пожелно заедно со оброкот.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна и балансирачка исхрана и за здрав начин на живот.
 

Погодно за вегетаријанци.

Предупредување: ако сте бремени, доите, земате други лекови имате било каков медицински проблем, консултирајте се со Вашиот лекар, пред употреба на производот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се