NATURAL WEALTH Витамин Д 1000 протект 50 таблети

NATURAL WEALTH Витамин Д 1000 протект 50 таблети
619,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045750C
favorite_border

Опис на производот

Витамин Д 1000 протект содржи 25 мг (1000 ИЕ) витамин Д3 (холекалциферол).

Витамин Д придонесува за одржување на нормално ниво на калциум во крвта и за одржување на нормални коски

  • Витамин Д придонесува за нормална функција на имуниот систем
  • Витаминот Д е поврзан со важни телесни функции вклучувајќи одржување на нивото на калциум и фосфор во организмот што е директно поврзано со зачувување на коскената маса
  • Одржување на нормална функција на мускулите, зголемување на силата на мускулите, важен е за имунолошкиот систем и помага во обезбедување на здрав имунолошки одговор во состојби на инфекции
  • Оптимално ниво на витамин Д придонесува за одржување на здравјето на коските и може да помогне при терапија на остеопороза и остеопенија
  • Витаминот Д е неопходен за правилен раст и развој кај децата
  • Витаминот Д ја зголемува силата на мускулите кај младите, но и кај постарите особи
  • Оптимално ниво на витамин Д во организмот може да помогне за ублажување на симптомите при настинка и грип, да помогне во спречување на можноста од појава на компликации и да го забрза оздравувањето

Пакување: 50 таблети

Содржина

Состав:

Една капсула, мека содржи

Витамин Д3 25 мкг (1000 ИЕ)

Состојки: масло од соја, овлажнувач: растителен глицерин, холекалциферол, пченкарно масло.

Употреба: По една (1) капсула на ден, пожелно заедно со оброкот.        

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се