NATURAL WEALTH Витамин Е 200 ИЕ, 100 капсули

NATURAL WEALTH Витамин Е 200 ИЕ, 100 капсули
1.023,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
007323C
favorite_border

Опис на производот

Витамин  Е 200 ИЕ е витамински производ што содржи витамин Е (токоферол).

Една капсула содржи 134 мг a-TE (200 ИЕ) во форма на ДЛ - алфа токоферол ацетат. Може да се користи ако имате недостаток на витамин Е и како превенција или како дополнување на терапијата при одредени состојби и заболувања.

Витаминот Е делува на следниов начин:

  • Игра значајна улога во превенција од оксидативни оштетувања
  • Има силен антиоксидативен ефект
  • Ја штити кожата од негативните надворешни влијанија
  • Го намалува црвенилото, настанато поради прекумерна изложеност на сонце
  • Го спречува настанувањето на темни флеки на кожата
  • Го намалува настанувањето на брчки и ја одржува кожата мазна и витална за подолг период

Дози на витамин Е од 400 ИЕ дневно, го намалуваат ризикот од оштетување на кожата поради изложеност на сонце, истовремено се намалува и продукцијата на канцерогени клетки.

Сепак, треба да се нагласи дека внесувањето на големи дози на витамин Е може да биде штетно, па затоа не треба да се земаат поголеми дози од препишаните.

Пакување: 100 меки капсули                                    

Содржина

Производот не содржи: глутен, вештачки бои, ароми или засладувачи, конзерванси, шеќер, скроб, млеко, лактоза, пченица, квасец, риба.
Не содржи натриум.

Употреба: За возрасни, се препорачува по една (1) капсула на ден, пожелно заедно со оброкот.                    

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се