NATURAL WEALTH Витамин Е 400 ИЕ, 100 капсули

NATURAL WEALTH Витамин Е 400 ИЕ, 100 капсули
1.240,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
000258C
favorite_border

Опис на производот

Витамин Е - е витамински производ што содржи витамин Е (токоферол). Една капсула содржи 268 мг витамин Е (400 ИЕ) во форма на ДЛ-алфа токоферол ацетат.

  • Витамин Е придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес
  • Се користи ако имате недостаток на витамин Е и како превенција или како дополнување на терапијата при одредени состојби и заболувања

Пакување: 100 капсули

Содржина

Состав:

Една капсула содржи:

- Витамин Е 268 мг (400 ИЕ) во форма на ДЛ-алфа токоферол ацетат.

Останати супстанции:

  • Обвивка на капсулата: желатин, растителен глицерин
  • Средство за зголемување на волуменот: масло од соја

Производот не содржи: глутен, вештачки бои, ароми или засладувачи, конзерванси, шеќер, скроб, млеко, лактоза, пченица, квасец, риба.

Употреба: Земете една капсула на ден, пожелно заедно со оброкот.                        

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се