NATURAL WEALTH Витамини за коса, 60 таблети

NATURAL WEALTH Витамини за коса, 60 таблети
638,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
000814C
favorite_border

Опис на производот

Витамини за коса

Здравјето на нашата кожа, како и косата и ноктите многу зависи од урамнотежената исхрана. Витамините за коса се одличен додаток во исхраната со насочена комбинација на витамини и минерали кои помагаат да се заштити косата, кожата и ноктите одвнатре, обезбедувајќи им клучни микроелементи.

  • Биотинот, цинкот и селенот придонесуваат за одржување на нормална коса
  • Бакарот придонесува за нормална пигментација на косата и кожата
  • Биотин, ниацин, јод и цинк придонесуваат за одржување на нормалната кожа
  • Цинк и селен придонесуваат за одржување на нормалните нокти
  • Витаминот Б6 придонесува за нормален метаболизам на протеините, додека магнезиумот и цинкот придонесуваат за нормална синтеза на протеини
  • Фолната киселина придонесува за нормална синтеза на аминокиселини

Пакување: 60 таблети

Содржина

Состав:

Една (1) таблета содржи:    

    ПДВ*
Ниацин 18 мг 113%
Витамин Б6 2 мг 143%
Фолна киселина 200 мкг 100%
Витамин Б12  1 мкг 40%
Биотин 15 мкг  30%
Пантотенска  киселина 6 мг 100%
Железо 14 мг 100%
Јод (од алги)  100 мкг  67%
Магнезиум  100 мг 27%
Цинк 15 мг 150%
Селен 10 мкг 18%
Бакар 1.4 мг 140%
Манган   4 мг 200%
Соја протеин  изолат 100 мг /

*препорачано дневно внесување            

Состојки: средство за зголемување на волуменот - микрокристална целулоза; магнезиум оксид, цинк глуконат; соја протеин изолат; средство за зголемување на волуменот - дикалциум фосфат; железин сулфат; декстроза;  манган глуконат; стабилизатор – целулозна гума; средство против згрутчување - силициум диоксид; алги, ниацинамид;  средство против згрутчување - масни киселини; бакар глуконат, калциум Д пантотенат средство против згрутчување - магнезиумови соли на масни киселини; пиридоксин хидрохлорид; целулозна обвивка (карбоксиметилцелулоза, глицерин, натриум цитрат); птероилмоноглутаминска киселина, Д-биотин, натриум селенат, цијанокобаламин; средство за глазирање – карнауба восок.
 

Погодно за вегетаријанци.

Употреба: За возрасни, една (1) таблета на ден, пожелно со оброк. Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Додатоците на храна не треба да се користат како замена на разновидна исхрана.
 

Предупредување: Ако сте бремени, доите, земате било какви лекови или имате било каков медицински проблем, консултирајте се со лекар пред употреба на производот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се