NATURAL WEALTH Витамини за очи, 60 таблети

natural wealth eye-vites food supplement 60 tablets vitamini za oci
NATURAL WEALTH Витамини за очи, 60 таблети
1.092,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
000259C
favorite_border

Опис на производот

Специјален мултивитаминско-минерален препарат - витамини за очи.

Се препорачуваат: 

  • За заштита на здравјето на очите
  • За луѓе кои секојдневно ги оптоваруваат очите (луѓе кои работат на компјутер)
  • Како превенција и додаток во лекувањето на одредени очни болести, особено катаракта и сенилна макуларна дегенерација

Пакување: 60 таблети

Содржина

Состав: една таблета содржи:

    ПДВ*
Витамин А (како бета каротен) 500 мкг 63%
Витамин Ц 60 мг 75%
Витамин Е 20 мг 167%
Цинк 15 мг 150%
Селен     40 мкг 73%
Бакар 2 мг 200%

*препорачано дневно внесување

Состојки: средство за зголемување на волуменот - дикалциум фосфат, микрокристална целулоза, Л-аскорбинска киселина, ДЛ-алфа токоферил ацетат (содржи риба), цинк оксид, бета каротен.

- Стабилизатор - вкрстена целулозна гума, средство против згрутчување - силициум диокид, бакар сулфат
- Средство против згрутчување - масни киселини, натриум селенат
- Средство против згрутчување - магнезиумови соли на масни киселини
- Средство за глазирање (хидроксипропил метил целулоза, малтодекстрин, полисорбат 80, титаниум диоксид, боја, глицерин, оцетна киселина, карнауба восок)

Употреба: За возрасни, по една (1) таблета на ден, најдобро заедно со оброкот.
Да не се надминува препорачаната дневна доза.
Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна и балансирачка исхрана и за здрав начин на живот. Ако сте бремени, доите, земате други лекови или имате било каков медицински проблем, консултирајте се со вашиот лекар, пред употреба на производот. Ако дојде до појава на било какви несакани дејства, престанете со употреба на производот и консултирајте се со вашиот лекар.
Да се чува на места недостапни за деца. Да се чува на суво место, собна температура. Да не се користи, ако заштитната фолија под капачето е оштетена или недостасува.
 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се