NATURALES EST Овошен јаболков оцет, 250 мл

NATURALES EST Овошен јаболков оцет, 250 мл
128,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053073C
favorite_border

Опис на производот

Прекрасен оцет за уживање во и со јадењата. Нашиот овошен оцет од јаболка има нежна киселот која завршува со мека блажина и вкус на јаболко. Повеќе кисел отколку сладок, а сепак одлично избалансиран.

Одличен како додаток во различни јадења, салати, чорби, специјалитети…и за многу други сопствени комбинации и тајни семејни рецепти.
Направен е од различни сорти јаболка одгледувани на македонско поднебје.

Пакување: 250 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се