NATURES AID Бета глукан имунолошка поддршка, 30 таблети

beta glucans immune support imunoloska poddrska imunitet beta glukan
NATURES AID Бета глукан имунолошка поддршка, 30 таблети
650,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Бренд
Шифра
045662C
favorite_border

Опис на производот

Beta-Glucans Immune Support + е додаток на исхраната, напредна формула за имунитет

  • Погодно за вегани
  • Бета-глукани 1,3/1,6
  • Бозел
  • Витамин Д3
  • Лук со контролиран мирис

Витамин А, Ц и Д, цинк, бакар и селен придонесуваат за нормална функција на имуниот систем.

Пакување: 30 таблети

Производител: Natures Aid Ltd Preston PR4 2DQ, Велика Британија

Содржина

Состав: Една (1) таблета содржи:               

 

    %ПДВ*
Витамин А 800 мкг 100
Витамин Д 10 мкг 200

Витамин Ц

200 мг

250

Цинк 15 мг 150
Бакар 1 мг 100
Селен 100 мкг 182
Лук во прав 200 мг /
Бета - глукани 1,3 / 1,6 150 мг /

Бозел (Sambucus nigra)

Екстракт од бозел еквивалентен на свеж бозел, стандардизиран да обезбеди 860 мкг антоцијани

200 мг

 

 

/

 

 

                                                           
*ПДВ просеченo дневно внесување
Состојки: дикалциум фосфат, лук во прав со модифициран мирис, витамин Ц (аскорбинска киселина, хидроксипропилметилцелулоза), микрокристална целулоза, Бета-глукан од концентрат од квасец (Saccharomyces cerevisiae), цинк пиколинат, заштитен слој (натриум карбоксиметилцелулоза, декстрин, декстроза монохидрат, лецитин [соја], натриум цитрат), бозел (екстракт од бозел, малтодекстрин), L-селенометионин (дикалициум фосфат, L-селенометионин), средство против стврднување (магнезиум стеарат од растително потекло), витамин А (малтодекстрин, акација, пченкарен скроб, витамин А ацетат, D,L- Алфа токоферол), бакар глуконат, витамин Д3 (пченкарен сируп, арапска гума, фракционирано кокосово масло, холекалциферол,  D-Алфа токоферол, силициум диоксид, натриум аскорбат), средство против стврднување (силициум диоксид).
 

Информации за алергени: не содржи глутен, вештачки ароми, бои, конзерванси, лактоза.
Употреба: земете една (1) таблета на ден со ладен напиток, пред јадење.

Мерки на претпазливост: Да не се надминува препорачаната дневна доза.
Додатокот на исхрана да не се користи како замена на разновидна и балансирана исхрана и здрав животен стил.
Ако сте бремени, доите, земате лекови или имате некое заболување, консултирајте се со Вашиот лекар пред да го земете овој производ. Да се чува на суво место на температура под 25°С. Да не се користи ако пакувањето е оштетено.  Да се чува на места недостапни за деца.

Мислења на потрошувачи

aleksandra.shu…
5
Најдобар за јакнење на имунитетот
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се