NATURES AID Бета глукан имунолошка поддршка, 30 таблети

beta glucans immune support imunoloska poddrska imunitet beta glukan
NATURES AID Бета глукан имунолошка поддршка, 30 таблети
650,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045662C
favorite_border

Опис на производот

Beta-Glucans Immune Support + е додаток на исхраната, напредна формула за имунитет

  • Погодно за вегани
  • Бета-глукани 1,3/1,6
  • Бозел
  • Витамин Д3
  • Лук со контролиран мирис

Витамин А, витамин Ц, цинк и селен се антиоксиданси кои придонесуваат за нормална функција на имуниот систем.

Бета  глуканот е полисахарид кој поседува неверојатно својство на активација на имунолошкиот систем, се смета за најсилен природен активатор и стимулатор на имунитетот.

Истражувањата покажале дека Бета глуканот во организмот ги активира клучните клетки на имунолошкиот систем – фагоцити, макрофаги, неутрофили, созинофили и НК-клетки. Бета глуканот им овозможува тие да делуваат брзо во препознавање и уништување на штетните патогени микроорганизми на кои секојдневно сме изложени. Освен способноста да ја зголеми ефикасноста на имунолошките клетки, влијае и на зголемување на бројноста што резултира со брз доток на нови имуноцити во крвотокот и останатите делови на организмот.

Пакување: 30 таблети

Производител: Natures Aid Ltd Preston PR4 2DQ, Велика Британија

 

Содржина

Состав: Една (1) таблета содржи:               

 

    %ПДВ*
Витамин А 800 мкг 100
Витамин Д 10 мкг 200

Ester-C®**

обезбедува Витамин Ц

258 мг

200 мг

/

250

Цинк 15 мг 150
Бакар 1 мг 100
Селен 100 мкг 182
Лук во прав 200 мг /
Бета - глукани 1,3 / 1,6 150 мг /
Бозел (Sambucus nigra) 200 мг /
Екстракт од бозел еквивалентен на свеж бозел, стандардизиран да обезбеди 860 мкг антоцијани    

                                                           
*ПДВ просеченo дневно внесување
** Ester-C  е регистрирана трговска марка на компанијата Ester-C
Состојки: дикалциум фосфат, естер-Ц (калциум-Л-аскорбат), лук во прав со модифициран мирис, микрокристална целулоза, бета-глукан од концентрат од квасец (Saccharomyces cerevisiae), цинк пиколинат, заштитен слој (натриум карбоксиметилцелулоза, декстрин, декстроза монохидрат, лецитин (соја, натриум цитрат), Л-селенометионин, бозел (екстракт од бозел, малтодекстрин), средство против стврднување (магнезиум стеарат од растително потекло), витамин А (како ацетат), бакар глуконат, витамин Д3 (холекалциферол), средство против стврднување (силициум диоксид).
Информации за алергени: не содржи глутен, вештачки ароми, бои, конзерванси, лактоза.
Употреба: земете една (1) таблета на ден со ладен напиток, пред јадење.

Мерки на претпазливост: Да не се надминува препорачаната дневна доза.
Додатокот на исхрана да не се користи како замена на разновидна и балансирана исхрана и здрав животен стил.
Ако сте бремени, доите, земате лекови или имате некое заболување, консултирајте се со Вашиот лекар пред да го земете овој производ. Да се чува на места недостапни за деца. Да се чува на ладно и суво место. Да не се користи ако пакувањето е оштетено.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се