NATURES AID Цинк + витамин Ц, 30 пастили

natures aid vitamin c Cink zinc pastili
NATURES AID Цинк + витамин Ц, 30 пастили
185,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
050992C
favorite_border

Опис на производот

Додаток на исхраната за нормална функција на имунолошкиот систем.

Освежителни пастили цинк со витамин Ц + шипинка, со вкус на пеперминт.

Цинкот придонесува за одржување на нормални коски, за одржување на нормален вид и за нормална функција на имунолошкиот систем.

Пастилите содржат витамин Ц 240 мг, цинк 15 мг, 25 мг екстракт на шипинка. Овие освежителни пастили со вкус на пепермин, полека се растопуваат и може да се земат до 4 пати на ден. Тие се засладени со природен засладувач стевија и се целосно вегански.

Пакување: 30 пастили

Производител: Natures Aid Ltd, Preston PR4 2DQ, Велика Британија

Содржина

Состав: 4 четири пастили содржат:

    %ПДВ*
Цинк 15 мг 150
Витамин Ц 240 мг 300
Шипинка екстракт 25 мг  

засладувач (сорбитол - прекумерна консумација може да има лаксативен ефект), калциум аскорбат, пропилметил целулоза; средство против стврднување (силициум диоксид), малтодекстрин, природна арома (пеперминт екстракт, модифициран скроб), магнезиум стеарат.

*препорачано дневно внесување

Производот не содржи: вештачки ароми, бои, конзерванси, лактоза, квасец и глутен.

Погодно за вегетаријанци и вегани.

Употреба

За корисен ефект, земете по една пастила, 4 пати на ден. Оставете ја пастилата полека да се растопи во устата.

Мерки на претпазливост:

Да не се надминува препорачаната дневна доза.  Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот.

Ако сте бремени, доите, земате некои лекови или имате некоја медицинска состојба, консултирајте се со Вашиот лекар пред употреба на производот.

Начин на чување:

Да не се користи ако пакувањето е оштетено. Да се чува на места недостапни за мали деца. Да се чува на ладно и суво место.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се