NATURES AID Цинк + витамин Ц, 30 пастили

vitamin c Cink zinc pastili
NATURES AID Цинк + витамин Ц, 30 пастили
185,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050992C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Освежителни пастили цинк со нане, шипинка + витамин Ц за поддршка на нормалната имунолошка функција. Цинкот е минерал кој игра повеќе важни улоги во организмот, придонесува за одржување на нормални коски, коса, кожа и нокти и придонесува за нормален метаболизам на масните киселини и јаглехидратите.

Овој корисен минерал дури игра улога во секојдневните процеси како градење протеини, имунитет и когнитивна функција.

Цинкот игра улога во репродукцијата, придонесувајќи за нормална плодност кај мажите.
Цинкот помага и во одржување на нормалното ниво на тестостерон во крвта. Исто така, игра улога во поделбата на клетките, па дури и придонесува за нормална синтеза на ДНК.
Пастилите содржат цинк 15 мг, 25 мг шипинка во прав, дополнителен и природен извор на витамин Ц. Овие освежителни пастили со вкус на нане, полека се растопуваат и може да се земат до 4 пати на ден. Тие се природно засладени со стевија и се целосно вегански.

Пакување: 30 пастили

Содржина

Состав: 4 четири пастили содржат:

    %ПДВ*
Цинк 15 мг 150
Витамин Ц 240 мг 300
Шипинка екстракт 25 мг  

засладувач (сорбитол - прекумерна консумација може да има лаксативен ефект), калциум аскорбат, пропилметил целулоза; средство против стврднување (силициум диоксид), малтодекстрин, природна арома (пеперминт екстракт, модифициран скроб), магнезиум стеарат.

*препорачано дневно внесување

Производот не содржи: вештачки ароми, бои, конзерванси, лактоза, квасец и глутен.

Погодно за вегетаријанци и вегани.

Употреба: за корисен ефект, земете по една пастила, 4 пати на ден. Оставете ја пастилата полека да се растопи во устата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се