NATURES AID Дигестивни ензими, 60 таблети

natures aid DIGESTIVE ENZYME COMPLEX 60 tablets digestivni enzimi kompleks
NATURES AID Дигестивни ензими, 60 таблети
499,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
045661C
favorite_border

Опис на производот

Digestive Enzym Complex - дигестивните ензими обично се наоѓаат во дигестивниот тракт и се одговорни за разградување на храната која ја внесуваме. Комплексот на Natures Aid Digestive Enzyme содржи ензими кои помагаат во метаболизмот на лактоза кај луѓето кои имаат потешкотии во варењето.

Комбинација од амилаза, протеаза, липаза, лактаза и целулаза со бетаин хидрохлорид.

Погоден за вегетаријанци и вегани.

Пакување: 60 таблети

Содржина

Состав:

Една (1) таблета содржи:

Бетаин хидрохлорид 100 мг
Амилаза (30.000 amylase units/g) 20 мг
Целулаза (3.000 cellulase units/g) 5 мг
Лактаза (65.000 units/g)  40 мг
Липаза (35.000 lipase units/g) 20 мг
Протеаза (10.000 HUT/g) 40 мг

Состојки: дикалциум фосфат, микрокристална целулоза, бетаин хидрохлорид, малтодекстрин, декстрин, липаза (производ од соја), средство против стврднување (магнезиум стеарат од растително потекло, силициум диоксид), лактаза (производ од пченица и соја), целулаза, протеаза (производ од пченица), натриум хлорид, амилаза (производ од соја).
 

Информации за алергени: Производот не содржи вештачки ароми, бои и конзерванси, лактоза и квасец.

Употреба: 1-2 таблети на ден, за време на оброк. Да не се надминува препорачаната дневна доза.
Мерки на претпазливост: Додатокот на исхрана да не се користи како замена на разновидна исхрана.
Ако сте бремени, доите, земате лекови или имате некое заболување, консултирајте се со Вашиот лекар пред да го земете овој производ.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се