NATURES AID Имуно плус перорални капки, 50 мл

Natures Aid Immune Plus Mini Drops Zinc i Vitamin C for infants and children, 3 months to 5 years, Immune Support /  imuno kapki za deca imunitet
NATURES AID Имуно плус перорални капки, 50 мл
449,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048406C
favorite_border

Опис на производот

Перорални капки, раствор специјално формулиран за бебиња, доенчиња и деца од 3 месеци до 5 години, за поддршка на имунолошкиот систем.

  • Immune Plus е во форма на перорални капки, раствор со арома на црна рибизла
  • Производот не содржи додадени шеќери
  • Комбинација на цинк, витамин Ц, фолна киселина, витамин Б12 и екстракт од бозел
  • Цинкот и витаминот Ц придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем
  • Витаминот Б12 и фолната киселина придонесуваат за намалување на заморот и исцрпеноста

Пакување: 50 мл 

Содржина

Состав:

Еден мл содржи:                     

    %ПДВ*
Цинк 2 мг 20
Витамин Ц 20 мг 25
Фолна киселина 50 мкг 25
Витамин Б12 0.5 мкг 20
Бозел екстракт 100 мг /

*препорачано дневно внесување
Состојки: пречистена вода, глицерин, сок од плод на бозел во прашок, витамин Ц (како аскорбинска киселина), цинк бисглицинат, концентрат од црна рибизла, конзерванс (калиум сорбат), фолна киселина, витамин Б12.

Информации за алергени:
Производот не содржи додадени шеќери, вештачки ароми и бои, лактоза, квасец и глутен.
Производот е погоден за вегани и вегетаријанци.

Употреба:

  • Доенчиња од 3 месеци до 1 година: 1 мл раствор на ден, се додава во сок или вода.       
  • Деца од 1 до 5 години: 1 мл раствор, два пати на ден.

Производот е специјално формулиран за доенчиња и деца и не е наменет за возрасни.
Бремените жени и доилките треба да се консултираат со лекар пред употреба на било кој производ.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се