NATURES AID Органска супер храна, 60 капсули

Natures Aid organic ultimate organics 60 capsules / organska super hrana
NATURES AID Органска супер храна, 60 капсули
720,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045374C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Organic Ultimate Superfood

  • Органски сертифициран производ
  • Погодно за вегетаријанци и вегани
  • Загарантиран квалитет

Ultimate Superfoods е експлозивна мешавина составена од 31 Органска супер храна и низа од фитонутриенти и антиоксиданти со високи количини на витамини, минерали, ензими и амино киселини.

Oбезбедувa одличен извор на хранливи материи за да ги надополни потребите за повеќе овошје и зеленчук без додавање на многу калории или масти. Суперхраната е позната по тоа што содржи многу малку калории, но невообичаено голема доза на потентни растителни соединенија како што се полифеноли плус витамини и минерали.

Пакување: 60 капсули

Содржина

Состав: Две (2) капсули содржат:
100% Чиста органска суперхрана                    1200 мг

  •  Органска зелена мешавина
  •  Органска мешавина од овошје и бобинки
  •  Органска зеленчукова мешавина
  •  Мешавина од растителни биоактивни ензими
     

Употреба: Земете две (2) капсули во текот на денот со чаша вода.

Алтернативно, може да ги отворите капсулите и содржината да ја ставите во сок, шејк, смути, супа или јогурт.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се