NATURES AID Органски комплекс од печурки 60 таблети

NATURES AID Органски комплекс од печурки 60 таблети
1.200,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045660C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

ORGANIC MUSHROOM COMPLEX

  • Органски сертифициран производ
  • Погодно за вегани
  • Загарантиран квалитет  

Печурките се користеле уште пред 3000 години и се ценети не само како храна, туку и за нивната употреба во традиционалната медицина. Овој комлекс на органски печурки обезбедува спој на пет органски одгледувани и широко истражувани печурки: Реиши (Ganoderma lucidum), Маитаке (Grifola frondosa), Шитаке (Lentinus edodes), Кордицепс (Cordyceps militaris) и Чага (Inonotus obliquus).

​​​​​​ Пакување: 60 капсули. 

Содржина

Состав:

Две (2) капсули содржат:

Органски реиши печурки во прав   200 мг
Органски маитаке печурки во прав 200 мг
Органски шитаке печурки во прав 200 мг
Органски кордицепс печурки во прав 100 мг
Органски чага печурки во прав  100 мг

Информации за алергени:

Не содржи: глутен, вештачки ароми, бои и конзерванси, лактоза, квасец.

Употреба: Земете две (2) капсули во текот на денот со чаша вода.
Алтернативно, може да ги отворите капсулите и содржината да ја ставите во сок, шејк, смути, супа или јогурт.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се