NATURES AID Продефенд, 30 капсули

Natures Aid Pro-Defend Immune Health 10 Billion Bacteria, Zinc and Vitamin D Capsules, 30 Capsules prodefend imunitet probiotik kpsuli cink
NATURES AID Продефенд, 30 капсули
550,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047381C
favorite_border

Опис на производот

Pro-DEFEND е граничен производ за одржување на здрав имун систем.

  • Pro-DEFEND е комбинација на 3 темелно испитани видови бактерии L. plantarum, L. acidophilus и B. animalis subsp. lactis кои обезбедуваат 10 милијарди живи бактерии на капсула.
  • Цинк, бакар, витамини Д3, Б12 и фолна киселина кои придонесуваат за нормална функција на имуниот систем
  • Витамин Б12 и фолна киселина придонесуваат за намалување на заморот и исцрпеноста    
  • Бакар и витамин Б12 придонесуваат за обезбедување на енергија потребна за нормален метаболизам

За возрасни и деца над 10 годишна возраст.

Може да се користи истовремено со антибиотици!

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав:

Една (1) капсула содржи:                  

    %ПДВ*
Цинк 5 мг  50
Бакар 500 мкг 50
Витамин Д3 5 мкг 100
Фолна киселина 200 мкг 100
Витамин Б12 50 мкг 2000
Бактериска култура 39 мг  
- обезбедува 10 милијарди (10x109)    
Lactobacillus plantarum DSM24937    
Lactobacillus acidophilus DSM24936    
B.animalis subsp. Lactis DSM25566    

*просечно дневно внесување

Состојки: микрокристална киселина, растителна обвивка на капсулата (целулоза), цинк пиколинат, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus plantarum, Bifidobacteria animalis subspecies Lactis, малтодекстрин, бакар глуконат, средство против згрутчување: (силикон диоксид магнезиум стеарат од растително потекло), витамин Д3 (холекалциферол), фолна киселина, метилкобалиамин.

Употреба:
Почетна доза: Земете по 1 капсула два пати на ден во тек на 2 седмици (вкупно 2 капсули на ден).
Доза на одржување: Земете една (1) капсула на ден.
Деца над 10 години: Земете една (1) капсула на ден.
Капсулите се земаат во тек на оброк.

Информации за алергени:
Производот е погоден за вегани и вегетаријанци.
Производот не содржи: глутен, лактоза, млечни продукти, квасец, соја, конзерванси, вештачки бои или ароми.

Мерки на претпазливост: Производот да се чува на ладно и суво место, не треба да се чува во фрижидер. Капсулите се отпорни на дејството на жолчниот и желудочниот сок.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Производот не треба да се користи како замена на разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Немојте да го замате граничниот производ ако земате варфарин бидејќи цинкот може да ја намали апсорпцијата на варфаринот. Во случај на пречувствителност на било која состојка престанете со употреба на производот.

Бидете посебно внимателни со граничниот производ Pro-DEFEND ако земате лекови или имате некое заболување, консултирајте се со Вашиот лекар пред да го земете овој производ. Производот не е наменет за бремени жени. Ако доите, консултирајте се со Вашиот лекар пред да го земете овој производ. Ако земате други лекови консултирајте се со Вашиот лекар, пред употреба на производот. Ако сте пропуштиле доза, земете ја наредната и продолжете со вообичаеното дозирање. Не земајте двојна доза за да ја надокнадите пропуштената.
 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се