NATURES AID Ultimate Greens & Berries Суперхрана, 60 капсули

Natures Aid Ultimate Greens & Berries
NATURES AID Ultimate Greens & Berries Суперхрана, 60 капсули
960,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
056154C
favorite_border

Опис на производот

Natures Aid Ultimate Greens & Berries Суперхрана додаток на исхрана со 31 екстракт од храна, концентрати, растителни екстракти и био-активни ензими.

 • 100% чисти екстракти од храна
 • Високи нивоа на ензими и амино киселини

Natures Aid® Ultimate Greens & Berries изобилува со 31 органска состојка и низа фитонутриенти во комбинација со високо ниво на ензими и амино киселини. 

Ultimate Organics содржи 31 од најдобрите светски органски состојки за да се создаде концентрирана мешавина која вклучува: зеленило, овошје, бобинки, зеленчук и био-активни ензими за да се обезбеди лесен и погоден начин за вашето тело да може да ги добива хранливите материи потребни за одржување на оптимално здравје. 

Гаранција за квалитет: Ultimate Greens & Berries не содржи полнители, врзивни елементи или други неактивни состојки.

Пакување: 60 капсули. 

Производител: Natures Aid Ltd, Preston PR4 2DQ, Велика Британија

Содржина

Состав: Две (2) капсули содржат: 100% Чисти екстракти од храна - 1200 мг.

Состојки:

 • Мешавина од зеленило: спирулина во прав, сок од пченична трева во прав, сок од јачменова трева во прав, прав од клеточни ѕидови од хлорела, коприва во прав
 • Мешавина од овошје и бобинки: јаболко во прав, екстракт од ацерола, екстракт од боровинка, боровинки во прав, брусница во прав
 • Мешавина од зеленчук: морков во прав, цвекло во прав, домати во прав, магдонос во прав, спанаќ во прав, кељ во прав, зелје во прав
 • Растителна био-активна ензимска мешавина: прав од р’кулци од кељ, прав од р’кулци од брокула, прашок од печурка реиши, шитаке печурки во прав, прашок од печурки кордицепс, прав од маитаке печурки, прав од р’кулци од карфиол
 • Ензимска мешавина: (протеаза, амилаза, бромелаин, целулаза, лактаза, папаин, липаза). Растителна капсула школка (хидроксипропилметилцелулоза) 

Совети за алергија: Овој продукт соджи сулфити. За алергени погледнете ги состојките со задебелени букви. 

Производот не содржи: вештачки ароми, бои и конзерванси, лактоза и квасец.

Упатствo за употреба: Земете 2 капсули дневно со чаша вода. Алтернативно, може да ги отворите капсулите и содржината да ја ставите во сок, шејк, смути, супа или јогурт.

Мерки на претпазливост: Не ја надминувајте препорачаната доза. Додатокот на исхрана да не се користи како замена на разновидна исхрана. Ако сте бремени, доите, земате лекови или имате некое заболување, консултирајте се со Вашиот лекар пред да го земете овој производ. Начин на чување: да не се користи ако пакувањето е оштетено. Да се чува на суво место, под 25ºС. Да се чува на места недостапни за деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

Ultimate Greens & Berries - 31 ekstrakte ushqimore, koncentrate, ekstrakte bimore dhe enzima bio-aktive. 

Suplement dietik

 • Ekstrakte ushqimore 100% të pastra
 • Nivele të larta të enzimave dhe aminoacideve

Natures Aid® Ultimate Greens & Berries është i begatë me 31 përbërës organik dhe një sërë fitonutrientësh të kombinuar me nivele të larta enzimash dhe aminoacidesh.

Ultimate Organics përmban 31 nga përbërësit organikë më të mirë në botë për të krijuar një përzierje të koncentruar që përfshin: gjelbërime, fruta, manaferra, perime dhe enzima bio-aktive për të ofruar një mënyrë të lehtë dhe të përshtatshme për trupin tuaj që të merr lëndët ushqyese që i nevojiten për të ruajtur shëndetin optimal. .

Garancia e cilësisë: Ultimate Greens & Berries nuk përmban mbushës, lidhës ose përbërës të tjerë joaktivë.
Udhëzime për përdorim: Merrni 2 kapsula në ditë me një gotë ujë. Përndryshe, mund të hapni kapsulat dhe ta vendosni përmbajtjen në një lëng, shake, smoothie, supë ose kos.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

Përbërja: Dy (2) kapsula përmbajnë: 100% ekstrakte të pastra ushqimore 1200 mg

Masa paraprake:
Suplementi ushqimor nuk duhet të përdoret si zëvendësim për një ushqyerje të larmishme. Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni ilaçe ose keni ndonjë sëmundje, konsultohuni me mjekun tuaj para se të merrni këtë produkt.

Përbërësit:

 • Përzierje gjelbërimesh: Spirulina në pluhur, lëng prej barit të Grrurit në pluhur, lëng prej barit të Elbit në pluhur, pluhur prej murit qelizor të Chlorellas, pluhur prej Hithrës
 • Përzierje frutash dhe kokrrash: pluhur molle, ekstrakt acerole, ekstrakt boronice, pluhur boronice, pluhur boronice të kuqe
 • Përzierje perimesh: pluhur karrote, pluhur panxhari, pluhur domate, majdanoz pluhur, spinaq pluhur, pluhur lakre të gjelbërt, pluhur lakre
 • Përzierje enzimash bio-aktive bimore: pluhur filizash Lakre të gjelbërt, pluhur filizash Brokoli, pluhur kërpudhash Reishi, pluhur kërpudhash Shiitake, pluhur kërpudhash Cordyceps, pluhur kërpudhash Maitake, pluhur filizash lulelakre
 • Përzierje enzimash: (proteazë, amilazë, bromelainë, celulazë, laktazë, papainë, lipazë). Mbulesa e kapsulës vegjetale (hidroksipropilmetilcelulozë)

Këshilla për alergji: Ky produkt përmban sulfite. Për alergjenë, shihni përbërësit me shkronja të zeza.
Produkti nuk përmban: shije artificiale, ngjyra dhe konservues, laktozë dhe majë.

Mënyra e ruajtjes: Mos e përdorni nëse paketimi është i dëmtuar. Të ruhet në vend të thatë, nën 25ºС. Mbajeni në vënde larg kapjes të fëmijëve.

Paketimi: 60 kapsula.

Prodhuesi: Natures Aid Ltd, Preston PR4 2DQ, Britania e Madhe.