ne LA FINESTRA Морска алга хиџики 50 г

ne LA FINESTRA Морска алга хиџики 50 г
563,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
040558C
Alghe marine hijiki 50gr (LAF)
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Сушени на отворено
  • Макробиотски квалитет

 

Нето - тежина: 50 г

Содржина

Состојки: сушена морска алга хиџики (Hizikia fusiforme). Може да содржи траги од ракови и други морски плодови (школки, остриги, итн). Може да содржи траги од соја и житарки кои содржат глутен.

Начин на употреба: Се консумираат 4 г на ден, еднаш неделно. Измијте ги и оставете ги потопени во вода 15 минути. Исцедете ги во цедалка без да ги притискате и варете ги 15 минути. Послужете ги во свежи салати или со други печени зеленчуци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се