ne NUTRISSLIM Против стареење 125 г

ne NUTRISSLIM Против стареење 125 г
376,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
036503C
NUTRISSLIM ANTI AGE 125gr (NSLIM)
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Додаток на исхрана
  • Природно
  • Погодно за вегани

Производот содржи козинец кој придонесува во процесите против стареење, за јакнење на имуниот систем и поддршка на неговата функција, како и во спречување на  формирање на слободни радикали.

Нето-тежина: 125 г

Содржина

Состојки: какао (Theobroma cacao) во прав* 62,5 г (50%), семе од чиа (Salvia hispanica) во прав* 12,5 г (10%), He shou wu (Fallopia multiora / Polygonum multiorum) во прав* 18,75 г (15%), мескито дрво (Prosopis pallida) во прав* 18,75 г (15%), козинец (Astragalus membranaceus) во прав* 12,5 г (10%).

*од органско производство

Препорачана употреба: еднаш дневно додадете 3 лажички (15 г) во Вашиот омилен пијалок и добро измешајте.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се