NESCAFÉ Classic Decaf Безкофеинско кафе, 100 г

NESCAFÉ Classic Decaf Безкофеинско кафе, 100 г
208,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050952C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Без разлика дали станува збор за вкусно кафе пред спиење или за попладневно уживање, NESCAFÉ Original Decaf ви дава комплетно ароматично искуство со кафе.

Уживајте во богатата арома и препознатливиот вкус на нашето класично средно темно печење без кофеин. Уживајте во легендарното искуство на кафе на NESCAFÉ Original без кофеин. Безбедно го отстрануваме кофеинот од одговорно одгледуваните зрна Робуста користејќи само вода за да го задржиме мазниот вкус и арома на кафе. Потоа ги печеме зрната до средно-темна вкусност за да го испорачаме оригиналниот вкус на NESCAFÉ што го знаете и го сакате, но во форма без кофеин.

  • Оригиналното NESCAFÉ кафе со непогрешлив вкус што го знаете и сакате, но без кофеин.
  • Богата и пријатна арома
  • Направено од средно темно печени зрна Робуста кои се стручно измешани

Процесот на декофеинирање само користи вода за да го отстрани кофеинот од зрната. Специјално дизајнираната стаклена тегла го одржува вкусот на оригиналниот NESCAFÉ без кофеин до последната капка.

Уживајте во вкусот на NESCAFÉ без кофеин.

Пакување: 100 г

Содржина

1-2 лажички кафе, прелијте со 150 - 180 мл врела (незовриена) вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се