NESCAFÉ Dolce Gusto Ristretto Ardenza, 16 капсули

NESCAFÉ Dolce Gusto Ristretto Ardenza, 16 капсули
337,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049584C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Oткријте го NESCAFÉ Dolce Gusto Ristretto Ardenza, типично италијанско кафе, пржено до темна нијанса.

  • Пократко од espressо (35 мл), со интензитет 11/11
  • Заводливо кафе со интензивна арома и богата крема

Нашите талентирани експерти за кафе ги измешаа јужноамериканското Arabica кафе, со овошни ноти, и азиското Robusta кафе за единствена арома NESCAFÉ Dolce Gusto Ristretto Ardenza кафе.

Создадете професионално квалитетно кафе со густ кадифен крем, благодарение на нашите апарати за кафе под висок притисок (дo 15 бари), со нашите херметички затворени капсули за зачувување на свежината, секогаш ќе уживате во богатите ароматични шољички кафе.

  • Tипично италијанско кафе, пржено до темна нијанса, пократко од espressо (35 мл)
  • Кафе со интензивна арома и нота на печени костени со богата крема на врвот
  • Мешавина од врвното јужноамериканско Arabica кафе, со овошни ноти, и азиското Robusta кафе
  • Свежината на кафето е зачувана во херметички затворена капсула, која е наменета за NESCAFÉ Dolce Gusto апаратите за кафе со капсула, за шољичка богата со арома секој пат

Пакување: 16 капсули за 16 кратки NESCAFÉ Dolce Gusto Ristretto Ardenza кафиња

Содржина

Состав: мешавина од пржено мелено кафе, капсула монодоза.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се