NESTLÉ Nan Optipro 4 Формула за деца од 2 години, 400 г

NESTLÉ Nan Optipro 4 Формула за деца од 2 години, 400 г
641,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051812C
favorite_border

Опис на производот

Формула наменета за исхрана на здрави мали деца од 2 години. Не е замена за мајчино млеко, туку е алтернатива за кравјо млеко.

Optipro е специјална технологија за оптимизација на протеините во зависност од возраста, од квалитативната и квантитативната гледна точка.

  • Витамините А, Ц и Д придонесуваат за нормална функција на имуниот систем
  • Калциумот е потребен за нормален раст и развој на коските кај децата
  • Железото придонесува за нормален когнитивен развој кај децата
  • Цинкот и јодот придонесуваат за нормална когнитивна функција

Нето-тежина: 400 г

Содржина

Состав: полномасно млеко, обезмастено млеко, лактоза, растителни масла (масло од репка со ниска содржина на ерука киселина, сончогледово масло богато со олеинска киселина, сончогледово масло), пармеат од деминерализирана сурутка, минерали (калциум-карбонат, железо-сулфат, цинк-сулфат, калиум-јодид), емулгатор: соја лецитин, регулатор на киселост: калиум фосфати, витамини (Ц (натриум-L-аскорбат), B2 (рибофлавин), А (ретинил ацетат),  D (холекалциферол), B12 (цијанокобаламин).

Подготовка на оброкот за Вашето дете: 

  1. Измијте ги добро рацете пред да почнете со подготовка
  2. Измијте ги сите делови на шишето додека не исчезнат трагите од млеко
  3. Варете ја водата за пиење и оставете да се излади додека не стане млака (40°C)
  4. Прво ставете точно количество на вода во шишето. Потоа додате точно назначен број на рамни мерилки кој одговара на возраста на бебето, користете ја само мерилката од внатрешноста на кутијата
  5. Бидете сигурни дека мерилката е сува и вратете ја во кутијата. Добро затворете ја кутијата по секоја употреба и чувајте ја на ладно и суво место
  6. Затворете го и добро протресете го шишето додека не се раствори целосно млекото во прав

Табела на исхрана:

Возраст Претходно провриена вода (мл)* Број на порамнети мерилки** Број на оброци/ден
Од 2 години 210 7 2

 

Внимание: непревриена вода, непревриени шишенца  или несоодветно разредување може да доведе до разболување на вашето дете. Несоодветно складирање, ракување, мешање и хранење може негативно да влијае на здравјето на вашето дете. Подгответе само едно шишенце по употреба. Нахранете го детето веднаш по подготовката. Не го чувајте остатокот од формулата, фрлете го неискористениот дел.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се