NESTLE Nesquik Инстант какао во прав, 400 г

NESTLE Nesquik Инстант какао во прав, 400 г
200,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
003733C
favorite_border

Опис на производот

NESTLÉ NESQUIK носи забавен начин како да се претвори млекото во вкусен напиток. 
Добро е познато дека млекото е богато со калциум којшто ги зајакнува нашите коски и заби. Но, понекогаш децата треба да се поттикнат за да пијат млеко. NESQUIK® на генерации родители им ја олеснува исхраната на нивните деца, давајќи му на млекото вкус што го сакаат децата.

Nestlé NESQUIK OPTI-START™ инстант прав за приготвување напиток со какао во прав е дел од детскиот појадок повеќе од 60 години. Дозволете му на вашето дете да ужива во NESQUIK® напитокот како дел од избалансираниот појадок, со вкус што го сака.

Пакување: 400 г.

Содржина

Подгответе го брзо и лесно NESQUIK® напитокот: додадете две лажички (13,5 г) NESQUIK® прав во 200 мл делумно обезмастено ладно или топло млеко, промешајте и уживајте. Ви препорачуваме шолја од напитокот NESQUIK® како дел од избалансираниот појадок и за убав почеток на денот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се