NESTLÉ Yogolino Десерт со гриз и млеко, 4 по 100 г

NESTLÉ Yogolino Десерт со гриз и млеко, 4 по 100 г
196,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
021191C
favorite_border

Опис на производот

  • Десерт за доенчиња и мали деца од 6+ месеци
  • Мазна текстура специјално прилагодена за бебиња
  • Без конзерванси, бои и вештачки ароми

Направен посебно за бебиња и мали деца, најдобар начин на своето дете да му ги обезбедите сите придобивки од млекото.

Млечните десерти покриваат повеќе од 37% од препорачаниот дневен внес на калциум и цинк, кои помагаат во развој на коските.

Може да се чува на собна температура.

Нето-тежина: 400 г (4 по 100 г)

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се