Neuro Mints Calm&Clarity Пастили со вкус на ѓумбир, 72 парчиња

neuro mints calm&clarity dietary supplement, 6 pack (72 mints) GABA, L-theanine, Vitamin D3 gjumbir gumbir
Neuro Mints Calm&Clarity Пастили со вкус на ѓумбир, 72 парчиња
2.520,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Шифра
054348C
favorite_border

Опис на производот

Calm & Clarity научно формулирана комбинција на природни состојки за смирување, релаксација и добро расположение во текот на денот.

Гама-амонобутерна киселина за намалување на стрес, анксиозност и чувство на страв, Л-теанин аминокиселина го намалува менталниот и физички стрес, а Д3 влијае на лачењето на серотонин кој придонесува за чувство на среќа.

Calm & Clarity пастилите се користат при чувство на:

 • Aнксиозност
 • Вознемиреност
 • Стрес
 • Депресија
 • Синдром на хроничен замор
 • Немирен сон

Стимулираат формирање на алфа бранови во мозокот кои предизвикуваат состојба на смиреност и длабока релаксација но без да провоцира седација.

Calm & Clarity пастили за потполна смиреност и бистрина на умот во моментите кога ви е најпотребна.

 • Веган формула
 • Без јаткасти плодови
 • Без аспартам
 • Без шеќер
 • Без глутен
 • Премиум Американски бренд - Произведени во Канада
 • 100% Природни

Пакување: 72 пастили

Содржина

Состав: една пастила содржи:

 • Витамин Д3 - 6.5 мкг
 • Л-теанин - 65 мг
 • Гама амино бутерна киселина - ГАБА - 65 мг

Употреба: 1-2 пастили дневно, се растопуваат во уста.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се