NEUROPROTEX, 30 капсули

NeuroProtex neuroproteks
NEUROPROTEX, 30 капсули
1.790,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Шифра
055189C
favorite_border

Опис на производот

NeuroProtex е граничен производ кој помага за одржување на нормалните функции на нервниот систем.

Пакување: 30 капсули

Производител: Естабло Фарма Сп.зо.о. Адреса: ул. Хемицзна 8Ј, 20-329 Лублин, Полска.

Содржина

Состав: Екстракт од семки од грозје (Vitis vinifera L.), цитиколин, холин битартарат, мио-инозитол, екстракт од лист на гинко билоба (Ginkgo biloba L.), пиридоксал-5-фосфат (витамин Б6), тиамин мононитрат (витамин Б1), калциум метилфолат (фолна киселина), метилкобаламин (витамин Б12), агенс против згрутчување-силикон диоксид.
Состав на капсула: пречистен говедски желатин.

Состојки:

  1 капсула %ДПВ
Цитиколин 150 мг  

Екстракт од семки од грозје (Vitis vinifera L.), кој содржи:

- проантоцијанидини, од кои

- олигопроантоцијанидин (ОПЦ)

200 мг

190 мг

70 мг

 
Витамин Б6 18 мг 128%
Тиамин (витамин Б1) 5 мг 455%
Витамин Б12 50 мг 2000%

Екстракт од лист на гинко билоба (Ginkgo biloba L.), кој содржи:

-флавон гликозиди

- терпенски лактон

50 мг

36 мг

8 мг

 
Холин 125 мг  
Мио-инозитол 100 мг  
Фолна киселина (калциум метилфолат) 100 мг 50%

*% од Дневен препорачан внес

Начин на употреба:
Се зема 1 капсула на ден-наутро, за време на или после оброк. Да се испие со вода.
Да не се употребува кај:
Преосетливост на било која од состојките.

Предупредување:
Пред употреба да се прочита упатството и да се консултира доктор.
Да не се прекорачува препорачаната дневна доза.

Произведено според ГМП стандарди.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се