NEUTROGENA Bright Boost Ексфолијантен крем за лице, 75 мл

NEUTROGENA Bright Boost Ексфолијантен крем за лице, 75 мл
1.036,00 ден.
569,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052098C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Ексфолијантен крем-пилинг за сите типови кожа.

Со формулата со AHA (алфа хидрокси киселини) и природните зрнца за ексфолијација, овој ексфолијантен крем-пилинг ги отстранува нечистотиите и мртвата кожа, со цел да уживате во посјајна и помазна кожа. Ги отстранува мртвите клетки од површината на кожата и од порите.

  • Соодветно за сите типови кожа/тен
  • Лесна формула
  • Не ги затвара порите

Пакување: 75 мл

Содржина

Состав: вода, цетил алкохол, целулоза, PPG-15 стеарил етер, глицерин, манделична киселина, гликолна киселина, полисорбат 60, стеарет-21, натриум хидроксид, каприлил гликол, калиум цетил фосфат, ксантан гума, динатриум EDTA, токоферил ацетат, BHT, феноксиетанол, парфем.

Употреба: нанесете на влажно лице, 1-3 пати неделно. Исплакнете го и исушете го лицето.

Предупредување: производот содржи алфа хидрокси киселини, не изложувајте се на сонце  и заштитете ја кожата од сончевите зраци. Избегнувајте го делот околу очите, а во случај на контакт со очите, исплакнете со вода. Не користете го кремот на иритирана кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се