NEUTROGENA Bright Boost Гел-крем за лице, 50 мл

NEUTROGENA Bright Boost Гел-крем за лице, 50 мл
1.018,00 ден.
560,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052097C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Дајте и нов живот на вашата кожа со овој гел-крем што во својата формула содржи:

  • Неоглукозамин, престижна состојка за која научно е докажано дека ги брише знаците на стареење на кожата. Ја навлажнува кожата, ја потпомага природната регенерација на површинските клетки на кожата и го намалува производството на меланин, за поубав тен на кожата
  • AHA и PHA поттикнуваат нежна ексфолијација на кожата, а со тоа се отстрануваат изумрените клетки

Соодветно за сите типови кожа. Лесна формула. Не ги затвара порите.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: вода, диметикон, глицерин, манделична киселина, глуконолацетон, ацетил глукозамин, триетил цитрат, хидроксиетил акрилат/натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, полиакрилат вкрстен полимер-6, бутилен гликол, етилхексилглицерин, сквалан, алуминиумов скроб октенилсукцинат, димениконол, микашист, силикон диоксид, оксид на олово, цетеарил оливат, сорбитан оливат, сорбитан изостеарат, полисорбат 60, цетеарил алкохол, диметикон вкрстен полимер, коко-глукозид, 1-бутил алкохол, сукциноглукан, динатриум EDTA, натриум хидроксид, хлорфенесин, феноксиетанол, парфем, бензил цалицилат, цитронелол.

Употреба: нанесете на исчистено лице и врат. Со лесна масажа распоредете го производот насекаде.

Предупредување: производот содржи алфа хидрокси киселини, не изложувајте се на сонце и заштитете ја кожата од сончевите зраци. Избегнувајте го делот околу очите, а во случај на контакт со очите, исплакнете со вода. Доколку дојде до иритација, престанете со употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се