NEUTROGENA Bright Boost Серум за сјајна кожа, 30 мл

NEUTROGENA Bright Boost Серум за сјајна кожа, 30 мл
1.123,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052100C
favorite_border

Опис на производот

Серум за сјајна кожа за сите типови кожа.

Вратете и ја свежината на вашата кожа со овој серум, чија формула содржи највисока концентрација на престижната состојка неоглукозамин.

Го спречува стареењето на кожата поттикнувајќи ја природната регенерација на површината на кожата, за посјајна кожа и поизедначен тен.

Серумот е специјално дизајниран да ги намали црвенилото, пигментацијата и безживотноста на кожата, ги намалува несовршеностите и темните дамки, за видливо посјајна кожа.

Лесна формула, која не ги затвара порите.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, диметикон, ацетил глукозамин, пропилен гликол, амодиметикон, етилхексилглицерин, хексилрезорцинол, диметиконол, силикон оксид, микашист, пентилен гликол, карбомер, диметикон/винил, диметикон вкрстен полимер, динатриум EDTA, натриум хидроксид, тетрахидродиферулоилметан, феноксиетанол, парфем, бензил салицилат, цитронелол.

Употреба: нанесувајте секојдневно. Измасирајте го лицето со серумот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се