NEUTROGENA Bright Boost Течен гел со СПФ 30, 50 мл

NEUTROGENA Bright Boost Течен гел со СПФ 30, 50 мл
1.036,00 ден.
569,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052099C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Специјално формулиран со неоглукозамин, научно докажана престижна состојка присутна во одбрани дермо-козметички производи, антиоксиданси и витамини Ц и Е, гел флуидот Neutrogena Bright Boost SPF 30 го активира природното обновување на кожата. Тоа помага да се спречи хиперпигментација, ја намалува појавата на темни дамки за порамномерна кожа, и здрав изглед на посветла кожа. Исто така, обезбедува заштита на кожата со широк спектар UVA/UVB.

  • Погоден за сите типови кожа
  • Лесна формула
  • Некомедогена
  • Развиено со дерматолози

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: aqua, homosalate, glycerin, ethylhexyl salicylate, caprylyl methicone, phenylbenzimidazole sulfonic acid, octocrylene, butyl methoxydibenzoylmethane, diisopropyl adipate, acetyl glucosamine, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, c14-22 alcohols, moringa oleifera seed extract, hydroxyacetophenone, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, mica, caprylyl glycol, tin oxide, silica, isohexadecane, glyceryl stearate, sorbitan isostearate, c12-20 alkyl glucoside, peg-100 stearate, polysorbate 60, acrylates copolymer, xanthan gum, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, disodium edta, sodium hydroxide, citric acid, disodium phosphate, tocopheryl acetate, sodium ascorbyl phosphate, phenoxyethanol, chlorphenesin, parfum, citronellol, benzyl salicylate, ci 77891, ci 16035. [pr-0000972]

Употреба: секојдневно нанесувајте тенок слој, на исчистени врат и лице.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се