NEUTROGENA Cellular Anti-age Дневна крема за лице со СПФ 20, 50 мл

NEUTROGENA Cellular Anti-age Дневна крема за лице со СПФ 20, 50 мл
1.173,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050121C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Клеточната истрошеност е една од главните причини за стареење на кожата поради побавното функционирање на клетките, а тоа доведува до настанување брчки, губење на еластичноста и нерамномерен тен.

Клинички докажана формула која содржи:

  • Hexinol - инспириран од природата, кој го спречува стареењето и го стимулира создавањето на природниот колаген и еластин во кожата и ја обновува површината на кожата
  • Витамин Ц - помага во подобрувањето на нерамномерниот тен на кожата и ги намалува темните дамки

Со СПФ 20 ја штити кожата од оштетување предизвикано од сонцето.

Соодветно за чувствителна кожа.

Пакување: 50 мл

Содржина

Употреба: нанесувајте секојдневно на темелно исчистено лице и на вратот како последен чекор при вашата нега на кожата. За најдобро впивање во кожата, масирајте со кружни движења.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се