NEUTROGENA Cica Интензивен балсам за хидратација, 100 мл

NEUTROGENA Cica Интензивен балсам за хидратација, 100 мл
567,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052093C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Балсам со Centella Asiatica за интензивна нега која веднаш ја смирува, ја негува и ја штити сувата кожа што предизвикува јадеж во времетраење од шест часа.

  • 4,5 пати повеќе глицерин*
  • Развиено со дерматолози
  • Без мирис
  • Формула со висока толеранција
  • Соодветно за целото семејство**

*Во споредба со обичниот Intense Repair лосион за тело.

**Деца постари од 3 години.

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: глицерин, вода, цетеарил алкохол, изоцетил алкохол, диметикон, цетил алкохол, брашно од семка од Avena Sativa, пантенол, етилхексилглицерин, каприлен/каприличен триглицерид, палмитинска киселина, стеаринска киселина, p-анисинска киселина, натриум цетеарил сулфат, натриум хлорид, натриум сулфат, дикалиум фосфат, калиум фосфат, натриум хидроксид, лимонска киселина, токоферол, калиум сорбат, бензил алкохол, бензоева киселина.

Употреба: нанесете еднаш дневно на иритираната област. Повторно нанесете доколку има потреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се