NEUTROGENA Clear&Soothe Маска за лице, 50 мл

NEUTROGENA Clear&Soothe Маска за лице, 50 мл
495,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052677C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Оваа маска ги апсорбира мастите што ги затвораат порите кои предизвикуваат акни, притоа зачувувајќи ја есенцијалната влажност на кожата. Одлична за чувствителна, комбинирана или дехидрирана кожа.

  • Не остава дамки
  • Не ги затвара порите

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Kaolin, Bentonite, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, CI 77891, Citric Acid, C12-15 Alkyl Lactate, Curcuma Longa Root Extract, Cocamidopropyl PG-Dimonium Chloride Phosphate, Tropolone, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Menthol, Cetyl Lactate, Cetyl Alcohol, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Xanthan Gum, Sodium Chloride, Disodium EDTA, Sodium Citrate, Benzalkonium Chloride, Phenoxyethanol, Parfum, CI 77492. [PR-0002468].

Употреба: нанесете рамномерен слој над кожата. Оставете две до три минути да се исуши. Исплакнете темелно. Користете до 3 пати неделно. Избегнувајте контакт со очи. Престанете со употреба ако се појави иритација.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се