NEUTROGENA Clear&Soothe Мицеларен гел за отстранување шминка, 200 мл

NEUTROGENA Clear&Soothe Мицеларен гел за отстранување шминка, 200 мл
495,00 ден.
371,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052104C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Низ вековите, куркумата била позната по изобилието од антиоксиданси и по смирувачкото својство. Овој мицеларен гел за отстранување шминка со куркума, веднаш ја отстранува шминката, притоа негувајќи ја иритираната кожа склона на дамки и акни.

Со додаток на куркума, овој деликатен мицеларен гел се топи на кожата и целосно ја отстранува шминката, дури и водоотпорната, без оштетување на горниот слој на кожата, за здрава кожа.

Одличен за чувствителна кожа склона на дамки и акни, за комбинирана или дехидрирана кожа.

Формулата без масла целосно се плакне и не останува на кожата.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, бутилен гликол, полисорбат 20, екстракт од Curcuma Longa, каприлил гликол, полоксамер 188, акрилати/С10-30 алкил акрилат вкрстен полимер, динатриум EDTA, натриум хидроксид, BHT, феноксиетанол, хлорфенесин, парфем, лимонен, еугенол, бензил бензоат, гераниол, CI 15985.

Употреба: нанесете на памукче за лице и нежно измасирајте на лицето, но притоа затворете ги очите. Потоа, избришете го лицето со памукче за лице или со марамче. По желба, исплакнете со вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се