NEUTROGENA Clear&Soothe Пена за чистење лице, 150 мл

NEUTROGENA Clear&Soothe Пена за чистење лице, 150 мл
546,00 ден.
437,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052676C
favorite_border

Опис на производот

Оваа богата и мека пена за чистење со куркума нежно ја чисти кожата, смирувајќи ја иритираната кожа склона на дамки и акни. Со додаток на куркума, која е благопријатна за кожата, оваа нежна пена делотворно ја чисти нечистотијата што ги затвара порите, наталожените масти и шминката, без оштетување на горниот слој на кожата.

Одлична за чувствителна кожа склона на дамки и акни, комбинирана или дехидрирана кожа. Формулата без масла се плакне целосно и не останува на кожата.

Не ги затвара порите.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: [PR-0000932] Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Decyl Glucoside, Sodium Hydrolyzed Potato Starch Dodecenylsuccinate, Citric Acid, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Curcuma Longa Extract, Linoleamidopropyl PG-Dimonium Chloride Phosphate, Potassium Acrylates Copolymer, Propylene Glycol, Disodium Tetrapropenyl Succinate, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Disodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Parfum, CI 15985.

Употреба: навлажнете го лицето. Ставете од пената на рацете и нежно измасирајте го лицето. Исплакнете. Користете ја пената два пати дневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се