NEUTROGENA Clear&Soothe Тоник за лице, 125 мл

NEUTROGENA Clear&Soothe Тоник за лице, 125 мл
495,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052103C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Тоник за лице кој ја освежува и смирува иритираната кожа склона кон создавање дамки и акни.

Совршен за брзо освежување на чуствителна кожа, кожа склона кон акни или дехидрирана кожа.

  • Не ги затвора порите
  • Офталмолошки тестиран
  • Без минерални масла, силикони и сулфати

Пакување: 125 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, глицерет-26, екстракт од куркума лонга, пантенол, полисорбат 20, лимонска киселина, феноксиетанол, натриум бензоат, парфем, CI 15985.

Начин на употреба: користете го тоникот пред или по нанаесување на навлажнувачкиот крем или, кога ви е потребно брзо освежување на кожата. Внимавајте да не дојде во контакт со очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се