NEUTROGENA Deep Moisture Лосион за тело, 400 мл

NEUTROGENA Deep Moisture sensitive body lotion hidratanten losion za telo
NEUTROGENA Deep Moisture Лосион за тело, 400 мл
337,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051060C
favorite_border

Опис на производот

Лосион за длабинско навлажнување со хипоалергена формула за сува и чувствителна кожа. Уникатната норвешка формула е збогатена со навлажнувачки глицерин, овозможувајќи брзо навлажнување и нега на кожата што трае 48 часа. Лосионот веднаш се впива во кожата, а неговите активни состојки навлегуваат во 10 слоеви на кожата, навлажнувајќи ја токму онаму каде што е најпотребно.

Со само едно нанесување, чувствителната кожа е негувана и заштитена. Ден по ден, вашата кожа ќе биде навлажнета, убава и здрава.

  • Хипоалергена немасна формула 
  • Без мирис
  • Развиено во соработка со дерматолозите

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: вода, течен парафин, глицерин, хидрогенирани палмини глицериди, цетил алкохол, каприлил гликол, калиум цетил фосфат, карбомер, натриум полиакрилат, натриум хидроксид, феноксиетанол.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се