NEUTROGENA Deep Moisture Лосион за тело за сува кожа, 400 мл

Neutrogena Deep Moisture fast absorbing body lotion dry skin 400ml losion za suva koza
NEUTROGENA Deep Moisture Лосион за тело за сува кожа, 400 мл
337,00 ден.
253,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Акција
Шифра
023209C
favorite_border

Опис на производот

  • За длабинско навлажнување, брзо се впива, за сува кожа

Уникатна формула со навлажнувачки глицерин за тројно навлажнување на кожата и интензивна нега во текот на 48 часа. Веднаш се впива во кожата, за длабинско навлегување на активните состојки до 10 слоја во кожата, со што кожата е навлажнета онаму каде што е најпотребно, заштитувајќи ја од надворешни влијанија што предизвикуваат сушење.

По само едно нанесување, дури и најсувата кожа станува мазна, нежна и мека. Ден по ден вашата кожа ќе биде хидрирана, убава и здрава. Со својот свеж и нежен мирис, оваа немрсна и лесно впивлива формула се топи на кожата, па нема потреба да чекате да се впие.

Развиено во соработка со дерматолозите.

Пакување: 400 мл.

Содржина

Состав: вода, течен парафин, глицерин, хидрогенирани палмини глицериди, цетил алкохол, каприлил гликол, калиум цетил фосфат, карбомер, натриум полиакрилат, натриум хидроксид, феноксиетанол, парфем.

Употреба: за најдобри резултати, нанесувајте наутро и навечер на целото тело.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се