NEUTROGENA Hydro Boost Дневен крем за лице со СПФ 25, 50 мл

NEUTROGENA Hydro Boost Дневен крем за лице со СПФ 25, 50 мл
1.329,00 ден.
930,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047702C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Навлажнувачки крем со заштитен фактор СПФ 25.

Агресивните надворешни фактори може да ја оштетат заштитната бариера на кожата и да предизвикаат предвремено стареење и губење на природниот сјај на кожата.

Водениот гел ја подобрува хидратацијата, ја зајакнува природната заштитна бариера на кожата и ја штити од загадувањето и штетните УВБ и УВА зраци.

Неговата навлажнувачка формула која содржи хијалуронска киселина, ја заштитува и зајакнува заштитната бариера на кожата.

Helioplex со заштитен фактор 25 нуди супериорна заштита против штетните УВБ и УВА зраци во споредба со обичните УВ филтри.

Неговата формула, која содржи антиоксиданси, ја заштитува кожата од штетите предизвикани од загадувањето и го зачувува младешкиот сјај на кожата.

Пакување: 50 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се