NEUTROGENA Hydro Boost Гел-крем за околу очи, 15 мл

NEUTROGENA Hydro Boost Гел-крем за околу очи, 15 мл
977,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048154C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Чувајте ја вашата кожа да изгледа еластична и хидрирана секој ден. 

Гел-кремот овозможува хидратација со тројно дејство, за свеж изглед и по напорен ден.

  • Кожата останува еластична, а очите изгледаат свежо цел ден
  • Нежно и брзо се ресорбира, со што ги отстранува знаците на замор
  • Хијалуронската киселина ја подобрува хидратацијата, и ја зајакнува природната бариера на кожата

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав: вода, диметикон, глицерин, цетеарил оливат, полиакриламид, сорбитан оливат, феноксиетанол, диметикон/винил диметикон вкрстен полимер, натриум хијалуронат, синтетички пчелин восок, C13-14 изопарафин, диметиконол, диметикон хлорорат-лицер-полимер, C12-14 парет -12, натриум хидроксид, бензоева киселина, хлорфенезин, метилпарабен, феноксиетанол.

Начин на употреба: нанесете мала количина со кружни движења околу очите. Соодветно за чувствителна кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се