NEUTROGENA Hydro Boost Гел-крем за сува кожа, 50 мл

NEUTROGENA Hydro Boost Гел-крем за сува кожа, 50 мл
1.282,00 ден.
1.026,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Акција
Шифра
047700C
favorite_border

Опис на производот

Посебно дизајниран за интензивно хидрирање и зајакнување на отпорноста на нежната влажна бариера на вашата кожа. Нежната и кремаста структура еднакво ја хидрира кожата, по што кожата добива свеж сјај што трае во текот на целиот ден.

Хијалуронската киселина ја подобрува хидратацијата. Трехалозата од природно потекло помага во задржување на влажноста на кожата. Кожата изгледа здраво, хидрирано и е поотпорна на губењето на влажноста.

Клинички е докажано дека кожата останува хидрирана дури 48 часа.

Без масла. Не ги затвара порите. Без мирис.

Дерматолошки тестирано.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Dimethicone, Glycerin, Cetearyl Olivate, Sodium Hyaluronate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Dimethiconol, Synthetic Beeswax, Sorbitan Olivate, Laureth-7, C12-14 Pareth-12, Polyacrylamide, Dimethicone Crosspolymer, Carbomer, C13-14 Isoparaffin, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Methylparaben, Benzoic Acid.

 

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се